כידוע, מים הם התרכובת הכימית השכיחה והנפוצה ביותר על פני כדור הארץ. המים מכסים 72% מפני כדור הארץ, תהליכי החיים יכולים להתקיים אך ורק בסביבה נוזלית. אין מים – אין חיים!

המים מהווים כ- 70% מגוף האדם, תארו לעצמכם שלא היו כל כך הרבה מים בגוף, מה היה זורם בעורקים במחזור הדם? מה היה עובר בין תאי השרירים ומעביר את האנרגיה?, מי היה מוציא את הפסולת והרעלים מהגוף, מעביר את המזון החיוני (פחמימות, שומנים, ויטמינים, חלבונים ומינרלים) לחלקי הגוף השונים,  המים משמשים כגורם וסת חום ושומרים על הקרומים הריריים ומונעים שחיקה בין רקמות, הם מרכיב חיוני לכל התאים והרקמות. למעשה כל הפעילות הפנימית בגוף האדם או החי והצומח מבוססת על מים.

המים הזורמים לביתנו מגיעים דרך רשת סבוכה של צינורות שסוחפים איתם מזהמים שונים וביניהם: מוצקים (חול, חלודה, ולכלוך גס), גזים (כלור, ריחות וטעמי לוואי), חיידקים, אבנית, מומסים (שפכים תעשייתיים, ריסוסים חקלאיים, שפכי ביוב, אמוניה ועוד).

ובכן אילו הם המים הטובים ביותר לשתיה?  פשוט מאוד!!! מים טהורים!

מים טהורים הם רק מים ושום דבר אחר מלבד מים.

הפתרון היחידי בעולם המסוגל להתמודד עם כל סוגי המזהמים השונים ולספק מים בריאים ונקיים ביותר הנו מערכת אוסמוזה הפוכה אמריקאית המשווקת על ידי חברת המעיין בע”מ.

חברת המעיין עוסקת בתחום השבחת המים כבר מעל 20 שנה, מוצר הדגל של החברה הוא מערכת אוסמוזה הפוכה אמריקאית, לחברה עשרות אלפי לקוחות בעלי מודעות גבוהה לשיפור איכות חייהם, בראש ובראשונה לשתיית מים נקיים ביותר!. לקוחות החברה (מוסדות, לקוחות עסקיים ולקוחות פרטיים) יודעים כבר שנים רבות כי איכות מי השתייה בברזים ירודה והם אינם מסוגלים לשתות את מי הברז ו/או מים ממתקנים אחרים שאינם עברו את תהליך הסינון על ידי מערכת האוסמוזה של המעיין.

המטרה של שימוש באוסמוזה הפוכה היא לטהר את מי השתייה שלנו בצורה הטובה ביותר. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מודעים לאפקטיביות של תהליך זה ונעשה בו שימוש במערכות שתייה רבות.

מערכת האוסמוזה מובילה ללחצים מסוימים בין נוזלים מסוג ‘מומסים’ ונוזלים המוגדרים כ- ‘ממיסים’. לחצים אלו במערכת יוצרים מעבר של נוזל אחד אל הנוזל השני. המטרה של תהליך זה הוא לגרום לכך שהמים הנקיים יהיו בצד אחד והמים עם הלכלוך, החיידקים והמזהמים הבאים השונים יהיו בצד השני.

על מנת שתהליך זה יתקיים חייב להיות כוח חיצוני כלשהו שידחוף את המים בכיוון הנגדי לכיוון שאיפת החלקיקים.

כל מטהרי המים במערכות השתייה אשר מעורבים בתהליך אוסמוזה ההפוכה תמיד יתבססו על קרום שתפקידו להעביר רק מולקולות מסוימות, קרום זה נקרא ממבראנה. תפקידו של קרום הממברנה הוא לסנן את המתכות הכבדות, הכלור, האבנית ושאר הלכלוכים והזיהומים אשר מצויים במי השתייה שלנו ולאפשר מעבר של מים נקיים בלבד.

כיום, ניתן לומר בוודאות כי כל מטהרי מים אשר עובדים בשיטת האוסמוזה ההפוכה יסננו  את המים שלכם בצורה מוחלטת, כך שהמים יהיו בטוחים לשתייה במאת האחוזים. מומלץ כי כאשר אתם בוחרים מערכת לטיהור מים תוודאו כי הממבראנה שבה איכותית, דבר קריטי בכל הקשור אל איכות מי השתייה שיתקבלו.

מערכת אוסמוזה הפוכה האמריקאית של חברת המעיין מורכבת מ 5-6 שלבי סינון :

  1. פילטר מיקרוני– מטרתו לבצע סינון ראשוני של מוצקים כגון חול, חלודה וגופים זרים.
  2. פילטר פחם– המטרה של סנן זה הוא לספוח אליו את הכלור אשר במים, דבר אשר יאפשר לכם לשתות מים ללא ריח של כלור וטעמי לוואי.
  3. פילטר נוסף פחם – מונע מעבר מוצקים תת מיקרונים.
  4. סנן קוקוס – לשיפור טעם המים.
  5. ממברנה- לאחר שהמים עברו דרך ארבעת הפילטרים הנ”ל הם יעברו דרך הממברנה כאשר המזהמים יעברו ישירות לביוב.
  6. המים הנקיים נאגרים במיכל סטרילי ומשם עולים לברז מזיגה מפואר שמותקן על ידי חברת המעיין.

התוצאה: קבלת מים טהורים נקיים ללא כל המזהמים, המשמשים לשתייה, בישול ואפיה מים זמינים וללא הגבלה ממש מעיין פרטי בביתכם!! והעלויות בהחלט מתאימות לכל כיס, החברה מציעה מגוון מסלולים ובאה לקראת לקוחותיה ולקוחות פוטנציאליים וזאת בכדי להעלות את המודעות לאיכות המים ולאפשר לכל אחד לשתות מהמים הנקיים ביותר!!

נקודות לחשיבה:

  • הפלרת מי הברזים- ישנם מחקרים בנושא וחיוניות הפלרת מי השתיה מוטלת בספק, שכן החומרים שבהם משתמשים עלולים לגרום לבעיות בריאותיות. ניתן לקבל את המינון הנדרש של פלואור במשחות השיניים.
  • סנן יחיד הקיים במכשירים אחרים לא מסוגל להתמודד עם כל המזהמים במים! ובניגוד למערכת האוסמוזה אין יציאה של המזהמים לביוב והם נשארים בתוך המכשיר ומהווים מצע להתפתחות חיידקים ובקטריות.
  • יש שיגידו כי גדלנו על מי הברז ולא קרה לנו כלום… במהלך ההיסטוריה היו מחלות שנגרמו גם מזיהום במי הברזים וביניהם הפוליו, לא פעם מתפרסמות גם היום בתקשורת הודעות על זיהום באיזורים מסוימים. הזיהום במי השתיה בברזים מושפע מהזיהום הסביבתי והולך וגדל במרוצת השנים וזאת לאור השימוש המאסיבי בריסוסים וחומרי הדברה, שפכים של מפעלים המחלחלים למי התהום, זיהום האוויר ועוד.
  • מי ברז מורתחים אינם משמידים מתכות כבדות רעילות, כימיקליים ואבנית, ולכן המים המומלצים  ביותר לשתיה, בישול, אפיה ורחיצת פירות וירקות הם מי המעיין הטהורים.

לסיכום, שיטת האוסמוזה ההפוכה שינתה לטובה את תהליך הסינון של מי השתייה שלנו. אמנם יש אנשים אשר טוענים כי בתהליך זה מסוננים גם מינרלים חשובים, אך שימו לב כיום ניתן להוסיף רכיב נוסף שנקרא מינרליזטור והוא מוסיף למים לאחר שעברו את תהליך האוסמוזה מינרלים ומלחים, רכיב זה אינו הכרחי שכן את המינרלים והמלחים ניתן לקבל גם באמצעות התזונה שלנו.

יתרונות מערכת האוסמוזה של חברת המעיין: מים זורמים ללא הגבלה, מחירים המתאימים לכל כיס, מים נקיים!!! ללא אבנית במים!!, אין חיידקים, מתכות כבדות רעילות ומסרטנות, כימיקלים ועוד..

מומלץ מאוד לשתות כוס מים בבוקר מיד לאחר ההשכמה וכן לפני כל ארוחה…ובכלל להרבות בשתיית מים!!

ובכן אילו הם המים הטובים ביותר לשתיה?
פשוט מאוד!!! מים טהורים!
מים טהורים הם רק מים ושום דבר אחר מלבד מים!

הקדישו לאיכות המים שאתם שותים חשיבות עליונה, קראו וחיקרו בנושא, העלו את המודעות גם אצל יקירכם…אנחנו נשמח לסייע ככל הניתן ולתת גם לכם את השירות הטוב ביותר בכדי שגם אתם תשתו מים נקיים!!